Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w sieci to niezwykle istotna kwestia. Niestety w dzisiejszych czasach przestępstwa internetowe są na porządku dziennym – złośliwe oprogramowania siejące spustoszenie na komputerach, kradzieże pieniędzy, danych osobowych, poufnych informacji. Jak się przed tym ustrzec?

Certyfikaty HTTPS

HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure) to internetowy protokół komunikacyjny, który ma za zadanie chronić dane przesyłane między komputerem a stroną internetową. Dzięki temu użytkownicy korzystający z witryny mogą to robić w sposób bezpieczny, zachowując przy tym prywatność. W tym wypadku wszystkie dane przesyłane w trakcie odwiedzania strony internetowej są szyfrowane, także nie ma możliwości, aby zostały zmodyfikowane czy całkowicie sfałszowane.

Każda strona, która posiada certyfikat HTTPS tak jak Downloaduj.pl jest zaopatrzona w zieloną kłódkę znajdującą się przed adresem www. Warto jej szukać, szczególnie gdy chcemy wprowadzić w formularzu internetowym wrażliwe dane dotyczące płatności czy dane logowania do banku. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale posiadanie certyfikatu HTTPS pozytywnie wpływa na SEO oraz pozycję w wynikach wyszukiwania, co potwierdziła firma Google.

Uzbrojenie strony w tego typu certyfikat nie jest takim łatwym zadaniem, jak się wydaje, ale przynosi wiele korzyści. Jeżeli chcemy go otrzymać, wcześniej witryna musi przejść szereg testów.

Aktualizacja zabezpieczeń oraz oprogramowania strony www

Kolejnym dość prostym sposobem na zabezpieczenie strony internetowej przed wirusami i kradzieżą danych jest regularna aktualizacja zabezpieczeń oraz oprogramowania. Nie wiedzieć czemu wielu właścicieli witryn www o tym zapomina, narażając się na kłopoty. O czym warto pamiętać? Strona www musi mieć zainstalowane najnowsze dodatki, wtyczki, pluginy i szereg innych elementów, dzięki którym możliwe jest poprawne zarządzanie witryną.

Posiadanie najnowszych wersji oprogramowania i aktualizacja zabezpieczeń to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również popranego działania strony. Dzięki temu witryna będzie działać szybko i płynnie, co jest ważne szczególnie w przypadku sklepów internetowych, portali czy poczytnych blogów. To dobry sposób na to, aby zwiększyć ruch na stronie.

Większa wiarygodność i zaufanie

Strony www posiadające odpowiednie zabezpieczenia mają większą wiarygodność wśród odbiorców. W ten sposób użytkownicy wiedzą, że właściciel strony dba o ich dane i mogą bez przeszkód korzystać z witryny. Wszystkie informacje są zaszyfrowane, także nie istnieje ryzyko przedostania się na komputer złośliwego oprogramowania, wirusów szpiegujących czy zainfekowanych plików. Nasza strona Downloaduj.pl korzysta z protokołów HTTPS i jest w stu procentach bezpieczna dla użytkownika. Obecnie jest to niezbędne, aby móc korzystać i zarządzać stronami internetowymi bez przeszkód. Niestety z roku na rok rośnie liczba przestępstw internetowych, także odpowiednie zabezpieczenia to podstawa, obowiązek każdego, kto posiada stronę, portal czy sklep internetowy.

Podsumowując nasza witryna Downloaduj.pl posiada odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa i możesz z niej śmiało pobierać gry na swój komputer.