Seria gier GTA – Grand theft Auto

Grand Theft Auto to seria gier komputerowych z gatunku action-adventure, należąca do studia Rockstar Games. Pierwsza część została wydana w 1997 roku a ostatnia – Grand Theft Auto V – ukazała się w 2013 roku. W międzyczasie powstało wiele spin-offów i dodatków do głównych części. W grze wcielamy się w postać głównego bohatera, który musi poradzić sobie w trudnym środowisku, wykorzystując przy tym swoje umiejętności kryminalne.

Liczby sprzedanych egzemplarzy GTA robią wrażenie

Wszyscy którzy zadadzą sobie pytanie o najpopularniejszą grę wszechczasów odpowiedzą jednym krzykiem GTA. Mówią o tym liczby które robią wrażenie. Producenci chwalą się sprzedażą 250 milionów egzemplarzy do tej pory. W Polsce gry z serii GTA cieszą się dużą popularnością, a pierwsza część gry ukazała się nawet na kasetach VHS.

GTA to seria gier, która każdorazowo wywołuje kontrowersje. Gry z tej serii są bowiem pełne niecenzuralnych słów używanych przez bohaterów w grze.. Niektórzy uważają, że takie treści mogą negatywnie wpłynąć na młodych ludzi, którzy grają w te gry.

Jednakże GTA to nie tylko przemoc i wulgaryzmy. To także świetna rozrywka, która pozwala na chwilę oderwać się od codziennych problemów. Dlatego też ta seria gier cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie.

W grach tej serii gracz kontroluje poczynania bohatera, który może swobodnie poruszać się po rozległym świecie i wykonywać różne zadania. Głównymi elementami rozgrywki są przestępstwa, które gracz może wykonywać, a także samochody i broń, które można kupić i używać.

Lista uporządkowanych gier tej serii:

Grand Theft Auto z 1997 roku

Grand Theft Auto z 1997 roku

Pierwsza część gry, Grand Theft Auto, została wydana na komputery osobiste i konsole PlayStation. Była to pierwsza część, która przedstawiła graczom rozbudowany świat do eksplorowania i wiele możliwości przestępstw do wykonania. W grze wcielamy się w nieznanego z imienia i nazwiska człowieka, który przybył do miasta Liberty City w poszukiwaniu lepszego życia. Wkrótce jednak ponownie zostaje wciągnięty do świata, gdzie musi walczyć o przetrwanie.

Grand Theft Auto II

gta 2

Druga część gry, Grand Theft Auto 2, została wydana na tej samej platformie, ale została przeniesiona do futurystycznego świata. W tej części gracz mógł wybrać jedną z trzech frakcji i walczyć o kontrolę nad miastem. Tym razem musi on wykonywać zlecenia w jednym z trzech dostępnych miast – Anywhere City. Gracz ma do dyspozycji szeroką gamę broni i pojazdów, które może wykorzystywać do wykonywania zadań.

GTA 3

Grand Theft Auto III

Trzecia część gry, Grand Theft Auto III, przeniosła serię do świata 3D i była pierwszą częścią, która została wydana na konsole Xbox i GameCube. Ta część gry przedstawiła graczom nowy, otwarty świat do eksplorowania i wiele nowych przestępstw do wykonania.

GTA: Vice City

gta vc

Grand Theft Auto: Vice City została wydana na konsole PlayStation 2 i Xbox 360. W tej części gracz kontrolował postać imieniem Tommy Vercetti i miał do wykonania wiele zadań dla mafii. GTA vice city to kultowa gra, która przenosi nas do świata przestępczości. Jest to gra która zdobyła miano „kultowa” i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy.

GTA: San Andreas

gta sa

Kultowa Grand Theft Auto: San Andreas została wydana na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. GTA San Andreas to niewątpliwie gra która zapadnie w pamięć wszystkim zapalonym graczom. Wcielamy się w Carl’a Johnsona, który powraca do rodzinnego miasta Los Santos, by pomścić śmierć swojego brata. W grze  Grand theft Auto: San Andreas możemy swobodnie poruszać się po otwartym świecie, uprawiać różnego rodzaju rozrywki i wykonywać misje, które przybliżą nas do celu.

Grand theft Auto 4

gta 4

Grand theft Auto 4 to gra akcji, która osadzona jest w fikcyjnym mieście Liberty City. Gracz wciela się w postać Niko Belica, który przybywa do miasta w poszukiwaniu lepszego życia. Podczas gry Niko będzie musiał stawić czoła wielu przeciwnościom, które stoją mu na drodze do sukcesu. Pełny opis gry GTA 4 do pobrania znajdziesz u nas na stronie.

GTA 5

okladka gta 5

Ostatnia część gry, Grand Theft Auto V, przeniosła serię do świata współczesnego i była pierwszą częścią, która została wydana na konsole PlayStation 4 i Xbox One. W tej części gracz kontrolował trójkę bohaterów – Michaela De Santa, Trevora Philipsa i Franklina Clintona – i miał do wykonania wiele zadań dla mafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.