Forza Horizon 5 Pobierz

Forza Horizon 5 to już dwunasta część serii Forza i piąta cyklu noszącego podtytuł Horizon. Jest to zarazem kolejna gra dla tych miłośników samochodów, którzy miast niezwykle realistycznych symulatorów jazdy, wolą gatunek wyścigów, gdzie można po prostu wybrać wymarzony samochód i jechać przed siebie. Tytuł został wyprodukowany przez Playground Games oraz wydany przez Xbox Game Studios. Polskim dystrybutorem został natomiast Microsoft. Pora kolejny raz usiąść nad Forzą i wcisnąć gaz w podłogę.

Producent: Playground Games
Wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios
Data premiery: 9 listopada 2021
Tryb gry: single / multiplayer
Tryb multiplayer: Internet
Język: Polski, Angielski, Francuski, Włoski, Niemiecki, Hiszpański, Czeski, Węgierski, Japoński, Koreański, Portugalski brazylijski, Rosyjski, Chiński uproszczony, Hiszpański latynoamerykański, Chiński tradycyjny, Turecki
Ocena użytkowników: 9/10
Ilość pobrań: 25744

Forza Horizon 5 Download za darmo

Forza Horizon 5 pobierz gre

Świat narracji i grafika na najwyższym poziomie

Zacznijmy od najbardziej charakterystycznego elementu najnowszej gry Forza Horizon 5, czyli świata gry. Tym razem twórcy przygotowali dla graczy teren Meksyku, z dbałością o zachowanie klimatu według mainstreamowych wyobrażeń na temat tego miejsca. Mapa jest przy tym bardzo zróżnicowana i, należy to podkreślić, ogromna. Jest to największy świat gry w historii serii, o połowę większy od tego, który odbiorcy pamiętają z Forza Horizon 4. Są tu różniące się od siebie budynki, starożytne gmachy i historyczne miasta, a przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki.

Jest tu wszystko w Forza Horizon 5. Rozległa pustynia, dżungle, lasy tropikalne, dziewicze plaże, rozległe kaniony, góry wraz z dużym wulkanem na czele, będącym zarazem najwyżej położonym punktem w całej serii. Oczywiście wierzchołek tego wulkanu tylko czeka, aby go zdobyć. Dzięki tej różnorodności każda, nawet chwilowa przejażdżka naszym ukochanym wozem bez celu to będzie nowa przygoda i za każdym razem natrafimy na nowe obszary do odkrycia.

Jak zawsze w grach samochodowych, grafika zachwyca. Silnik Unreal Engine po raz kolejny zdaje egzamin i zaciera granice między realizmem, a wirtualną narracją. Samochody w Forza Horizon 5 od swoich rzeczywistych odpowiedników nie różnią się w zasadzie niczym, a piękny wygląd świata to przede wszystkim zasługa właśnie możliwości technicznych. Należy jeszcze wspomnieć o zjawiskach pogodowych, bo i na tej płaszczyźnie twórcy przygotowali nowości. Pogoda jest dopasowana do klimatu miejsca, toteż nieraz podczas jazdy gracze zostaną zaskoczeni przez gwałtowne nawałnice czy intensywne burze piaskowe. W Forza Horizon również niektóre zjawiska, jak na przykład opady śniegu, będą mogły mieć miejsce tylko w konkretnych miejscach i warunkach. Zmianie uległo również zachowanie dymu oraz chmury kurzu wzburzanej przez samochód. Gra Forza Horizon 5 jest po prostu piękna.

Samochodów jest więcej i oferują nowe możliwości

Również pod względem ilości pojazdów piąta Forza Horizon jest rekordowa. Już na chwilę obecną dostępnych jest ponad trzysta pojazdów, dobranych z różnych epok oraz wedle zastosowania. Samochody są przeniesione z poprzedniej części cyklu, jak i są dodane zupełnie nowe. Coś dla siebie znajdą fani każdej motoryzacji: japońskiej, niemieckiej, amerykańskiej, wyczynowej i terenowej. Producent się postarał i miejsce dla siebie mają wszystkie popularne wśród graczy marki. Jest AMG, Porsche, Audi, Apollo, Aston Martin, Toyota, Chevrolet, Dodge, Ferrari, Ford, Jeep i wiele więcej. Ponadto do gry Forza Horizon 5 została dodana możliwość modyfikowania pojazdów, oraz poszerzono zakres możliwych interakcji z nimi. Poprzednią odsłonę serii Forza Horizon 4 znajdziesz tutaj do pobrania.

Gameplay tak dobry, jak zawsze w FH5

Podczas rozgrywki w Forza Horizon gracz jeździ samochodem. Ale tylko w dużym uproszczeniu. Twórcy postarali się i wykorzystali zróżnicowany świat, w którym można wziąć udział w serii zróżnicowanych zadań. Są oczywiście różnego rodzaju wyścigi, wyzwania prędkościowe oraz skoki. Ale pojawiły się też nowe wyzwania, także w ramach wątku fabularnego. Rozbudowany tryb multiplayer nie pozwoli się nudzić graczom chcącym wypróbować swoje siły z innymi graczami. Natomiast wszystkim pozostałym powinna wystarczyć możliwość swobodnej eksploracji i otwarty świat Meksyku.

Model jazdy kontynuuje tradycję serii. W Forza Horizon 5 jest uproszczony w stosunku do Motorsport, ale wciąż można go nazwać realistycznym. Każdy pojazd prowadzi się inaczej, czuć jego wagę i bezwładność. Parametry techniczne rzutują na to, jak się jeździ konkretnym samochodem. Jest to jednak zbalansowany model dla każdego gracza. Nie wymaga przed każdą jazdą długiego dobierania optymalnych parametrów samochodu. Można po prostu wsiąść i jechać. Zadowoleni powinni być zarówno gracze posiadający kierownicę, jak i ci używający jedynie pada czy klawiatury.

Fabuła Forza Horizon 5 / FH5

Gra posiada wątek fabularny. Choć nie wydaje się on potrzebny w grze motoryzacyjnej, to dobrze że jest. Są gracze, którzy lubią mieć motywację do jazdy i osiągania wysokich wyników. Fabuła, jak w takiej grze, jest dość prosta, ale nie można powiedzieć, że została zrobiona „żeby była”. W ramach tegoż wątku na gracza czekają zapierające dech w piersiach ekspedycje, polegające na zwiedzaniu Meksyku. Świat pełen jest ciekawych zakamarków, i fabuła za każdym razem poprowadzić gracza gdzie indziej. To ukryte ruiny, to zwiedzanie gór i wulkanu. Podróż będzie nieraz umilana przez niespodziewane komplikacje i akcje skryptowe.

Forza Horizon 5 Pobierz Pełna Wersja PC

Forza Horizon 5 download pc

Wymagania Sprzętowe gry:

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 470
 • Miejsce na dysku: 110 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10

Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 590
 • Miejsce na dysku: 110 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10

Ultra Forza Horizon 5:

 • Procesor: Intel Core i7-10700K 3.8 GHz / AMD Ryzen 7 3800X 3.9 GHz
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 10 GB GeForce RTX 3080 / 16 Radeon RX 6800 XT
 • Miejsce na dysku: 110 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10

xbox game pass instalacji gry forza horizon 5 find your next game tytuły ekskluzywne xbox pobraniu gry forza horizon 5 download pc możliwość gry online nowy tryb gry horizon arcade gra wyścigowa z naszej strony naszej dyspozycji grami wyścigowymi nowe gry tryb sieciowy microsoft windows modele samochodów off road tytuły ekskluzywne całego świata wymagania minimalne kwestie techniczne tryb fabularny przepustkę samochodową przepiękne plaże sztuczną inteligencję w języku polskim system pogodowy najmniejsze detale forza horizon 5 pełna wersja

FH5 Premium Edition najnowsza odsłona w dniu premiery starożytne ruiny terenie meksyku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.