Cave Story Download

Cave Story+ to darmowa gra platformowa do pobrania, stworzona przez studio o nazwie Nicalis. Jak łatwo się domyślić, należy również do gatunku gier zręcznościowych, gdyż oba te gatunki przeplatają się ze sobą – aby skakać po platformach, potrzebna jest nam przecież zręczność. Wydana 22 maja 2004 roku Cave Story wcale się nie zestarzała, pomimo upływu wielu lat nadal cieszy oko – i ręce – swoją grywalnością. Została wyprodukowana jako pozycja nie tylko na komputery stacjonarne, czyli popularne PC, ale również na takie konsole, jak 3DS, Wii, czy NDS. Jak widać, są to tylko i wyłącznie konsole stworzone przez firmę Nintendo. Producentem recenzowanej gry jest Daisuke Amaya a jej wydawcą Nicalis.

Pełna wersja Cave Story Pobierz grę na PC

Cave Story pelna wersja

Pobierz za Darmo!

Czym charakteryzuje się przygodowa gra Cave Story i na czym właściwie polega rozgrywka? Jeżeli pamiętamy takie hity, jak na przykład Castlevania, czy też Metroid, albo nawet i Megaman, to z pewnością świetnie odnajdziemy się również i w świecie Cave Story. Jest to bowiem platformówka przedstawiona w dwuwymiarze, czyli mówiąc prościej, idziemy przez – w tym przypadku – labirynt i przemy w prawo. Czy gra komputerowa posiada jakąkolwiek fabułę? Jak zdarza się to w większości platformówek, owszem. Co prawda nasz bohater nie posiada imienia, ale wiemy przynajmniej, gdzie się znajduje. Budzi się on – z amnezją, trzeba dodać – w samym środku latającej wyspy, by – po długim okresie poszukiwań jakiegokolwiek schronienia – natrafić na wioskę o nazwie Mimigas. Tam okazuje się, że mieszkańcy – bardzo podobni do królików humanoidzi – prześladowani są przez złego człowieka o imieniu – a raczej o pseudonimie Doctor. Ponieważ czarny charakter próbuje pokonać łagodnie usposobione królikopodobne stwory – a do tego celu zamierza użyć nie tylko obecnej na wyspie flory, fauny, ale również właśnie odnalezionego starożytnego artefaktu – nasz bohater postanawia pomóc swoim nowym sprzymierzeńcom. Spróbuj swoich sił grając na Microsoft Windows PC, Nintendo 3DS (obsługuje DSiWare), Wii (wykorzystujące WiiWare) lub Nintendo Switch.

Cave Story obfituje w tak zwane “przeszkadzajki”, to znaczy podczas zwiedzania wyspy i bronienia jej przed złym Doctorem możemy natknąć się czy to na złowieszcze kolce, na bezdenne przepaście, a nawet na wrogą faunę, czy florę wyspy, która wybrała stronę przeciwnika. Taka różnorodność zapewnia graczowi interesującą rozgrywkę i wymusza strategiczne działanie, każdy bowiem nieprzyjaciel wymaga innej techniki pokonania go. Jeżeli chodzi o Cave Story Download , to będzie on szybki i krótki, ponieważ gra ma już ponad dekadę, przyniesie nam on jednakże również – poza samą platformówką – i nieco elementów RPG, czyli role – playing games. Cave Story umożliwia nam bowiem rozwijanie i udoskonalanie każdej broni, którą zdobędziemy na polu walki. Wystarczy tylko gromadzić doświadczenie, jakie otrzymujemy po pokonaniu każdego z przeciwników, a potem wymienić je na ulepszenie arsenału. Nie koniec na tym, Cave Story oferuje jeszcze kilka innych atrakcji, które są godne wspomnienia. Jedną z nich jest na przykład zakończenie wielu poziomów tak zwanym bossem, czyli o wiele silniejszym od innych przeciwnikiem, który wymagał od nas będzie więcej sprytu i więcej strategicznego pomyślunku.

Poza tym możemy liczyć na rozmowę z NPC-ami (non – playing characters, czyli tak zwane niegrywalne postaci) oraz na rozgrywki w trybie multiplayer, które to z pewnością przedłużą żywotność Cave Story i uczynią ją jeszcze bardziej atrakcyjną pozycją, nawet dla współczesnego gracza gier video. Zdecydowanie warto sięgnąć po tą niestarzejącą się, ośmiobitową pozycję, a potem świętować razem z naszymi króliczymi przyjaciółmi pokonanie złego Doctora.

Cave Story+ Pobierz

Cave Story Download

Pobierz za Darmo!

Wymagania Sprzętowe gry:

  • Procesor: Intel® Core™ Duo 2.0 Ghz.
  • Pamięć operacyjna: 512 MB RAM.
  • Karta grafiki: 256 MB, non-integrated.
  • Wolna przestrzeń na dysku: 200 MB HDD.
  • System: Windows 7.
  • Chomikuj Cave Story Free Download
  • Pobierz Cave Story Torrent
  • Exsite Cave Story Pobierz za darmo
  • Free Download Cave Story Pebx
  • Pełna Wersja Cave Story Download

Oficjalna strona: https://www.cavestory.org/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *