The Medium Download

The Medium to polski horror singleplayer (jednoosobowy) stworzony oraz wydany przez studio Bloober Team. Od dnia zapowiedzi mówi się o tym, że jest to spadkobierca gier z serii Silent Hill tworzonych przy współpracy z Hideo Kojimą. Gra dostępna jest na platformę Xbox Series X oraz komputery stacjonarne na platformę Epic Game Store, Steam czy GoG (wszystkie te platformy dostępne są za darmo).

Data premiery: 28 stycznia 2021
Gatunek: Przygodowe, TPP, survival horror, horror, polskie, lata 90., Xbox Game Pass, Find Your Next Game
Dostępne języki: Polski, Angielski, Francuski, Włoski, Niemiecki, Hiszpański, Japoński, Portugalski brazylijski, Rosyjski, Chiński uproszczony

The Medium Deluxe Edition Pobierz – Pełna Wersja PC

The Medium download

Akcja

Historia rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych w Krakowie, w opuszczonym hotelu Niwa (wzorowanym na dawnym hotelu Cracovia). Wcielam się w Marianne – kobietę, która potrafi widzieć duchy, porozumiewać się z nimi oraz pomóc im przejść na drugą stronę. Od jakiegoś czasu Marianne ma sny, w których widzi mordowaną dziewczynkę i chce za wszelką cenę dociec do prawdy.

Styl rozgrywki

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy w The Medium to granie na podzielonym ekranie, gdzie miałam okazję jednocześnie widzieć świat rzeczywisty oraz świat duchowy. Jest to mocno wymagające dla sprzętu, dlatego też nie miałam możliwości gry na ustawieniach Ultra. Nie otrzymałam również w trakcie rozgrywki typowej kamery zza pleców bohaterki, natomiast dostałam kamerę, która automatycznie ustawiała się pod konkretnym kątem, w zależności od mojego położenia.

Co robić?

W momencie, kiedy wiele gier z gatunku horroru polega na zabijaniu niczym Resident Evil, The Medium oferuje natomiast spokojną rozgrywkę polegającą na badaniu całego terenu celem poszukiwania różnych przedmiotów, rozwiązywaniu zagadek (do których przydały się wcześniej wspomniane przedmioty) oraz szybkiemu reagowaniu przy konieczności ucieczki w momencie, gdy gonił mnie przeciwnik.

Historię rozpoczęłam w mieszkaniu w Krakowie, kiedy to Marianne przygotowuje się do ceremonii pogrzebowej swojego opiekuna. Wtedy też pierwszy raz zobaczyłam i zaczęłam się uczyć ruchów kamery. Już w pierwszych kilkunastu minutach rozgrywki miałam okazję zobaczyć świat dualny, kiedy to żegnałam się z “ojcem”, w kwestii fizycznej jako ceremonii pogrzebowej oraz w kwestii metafizycznej, pomagając mu przejść na drugą stronę. Ostatnie pożegnanie było tylko początkiem całej historii, kiedy to zadzwonił do Marianne mężczyzna z informacją, że wie o jej wizjach mordowanej dziewczynki i jeśli chce dowiedzieć się czegoś więcej, musi udać się do ośrodka wypoczynkowego Niwa, by móc rozwiązać tę tajemnicę.

Świat dualny

Wspomniałam wcześniej o podzieleniu ekranu na świat fizyczny oraz duchowy. Jest to coś nowatorskiego, czego nie było wcześniej w grach, przez co nie mogłam skupić się przez jakiś czas na rozgrywce, gdyż gubiłam się pomiędzy jednym a drugim światem. Uznawałam, że skoro mam coś zrobić w świecie fizycznym, to nie ma on żadnego wpływu na świat duchowy. Myliłam się, co z czasem dało jeszcze większą frajdę w doszukiwaniu się tajemnic, które były zależne od współgrania obu światów ze sobą. Polecam także sprawdzić grę z gatunku horrorów Resident Evil 3 Remake do pobrania.

Strach się bać?

Gra jest czymś nowym, świeżym i pomimo gatunku horroru, nie ma na celu atakować nas z zaskoczenia. Głównym zamysłem The Medium jest stworzenie na swój sposób ciężkiego klimatu, który powodował we mnie pewną nutkę niepewności. Mimo iż wiedziałam, że jest to gra, w której mam po prostu unikać problemów i odnaleźć drogę do rozwiązania zagadki, tak przy każdym kroku towarzyszyła mi myśl “zaraz coś wyskoczy i Cię zabije”.

Wciąż jednak polecam spróbować swoich sił i przekonać się na własnej skórze, jaki ten Kraków jest. Wystarczyło, żebym wcisnęła download na komputerze, pobrała grę i wciągnęła się w zupełnie inny świat.

The Medium Download – Darmowa Gra

The Medium Pobierz za darmo

 

Wymagania Sprzętowe gry:

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 2500X 3.6 GHz
 • Pamięć operacyjna: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon R9 390X
 • Wolna przestrzeń na dysku: 50 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10 64-bit

Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i5-9600 3.1 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.7 GHz
 • Pamięć operacyjna: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1660 Super / Radeon RX 5600 XT
 • Wolna przestrzeń na dysku: 50 GB SSD
 • System operacyjny: Windows 10 64-bit

Ultra: (4K / ray tracing)

 • Procesor: Intel Core i7-9700 3.0 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.7 GHz
 • Pamięć operacyjna: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 10 GB GeForce RTX 3080 / 16 GB Radeon RX 6800 XT
 • Wolna przestrzeń na dysku: 50 GB SSD
 • System operacyjny: Windows 10 64-bit

 

xbox silent hill bloober team The Medium to horror, kup gry The Medium bloober team, xbox series medium bloober team silent hill, bloober team xbox series x s medium, xbox arkadiusza reikowskiego akira yamaoka, ścieżkę dźwiękową gry akirę yamaokę zdzisława beksińskiego, spersonalizowanych treści świat duchów gry, xbox dwóch światach kup xbox produkcji, treści i informacje w grze, zaloguj w dwóch spersonalizowanych, język polski - zdolności google użytkowników serwisu, mamy temat różnych wydaje światach, zobacz masz muzyki wydarzenia graczy, media i wydawca s.a obseruj świata dni, możesz dostarczania kliknij marcin, wideo producent użytkownika jedynie miejsce twoich, warto dane dzięki temu czym brak 100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *